4 Czerwca - Rzeszowski Dzień Wolności - projekt zadania dla RBO 2018 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
13130
post-template-default,single,single-post,postid-13130,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

4 Czerwca – Rzeszowski Dzień Wolności – projekt zadania dla RBO 2018

Od kilku lat w polskich miastach można starać się o finansowanie z budżetu samorządu projektów obywatelskich. Istnienie tzw. budżetów obywatelskich umożliwia zarówno poprawiać warunki życia mieszkańców, jak i upowszechniać w przestrzeni miejskiej ważne dla nich idee i wartości.
Komitet Obrony Demokracji w Rzeszowie przygotował na rok 2018 projekt wydarzenia pt. 4 Czerwca – Rzeszowski Dzień Wolności.
Na projekt mogą głosować tylko mieszkańcy Rzeszowa (zameldowani w naszym mieście, jak i mieszkający bez formalnego meldunku) w dniach od 18 września do 6 października 2017 roku. Szczegóły dotyczące głosowania można znaleźć na stronie -> „http://bip.erzeszow.pl/konsultacje-spoleczne/rzeszowski-budzet-obywatelski”.
Nasze zadanie startuje w kategorii III (działania o charakterze prospołecznym) i ma numer 2.
KOD Rzeszów planuje szeroką akcję informacyjną na temat tego projektu, niemniej liczymy też, że Czytelnicy wspomogą nas w informowaniu o tym wydarzeniu (jeżeli są z Rzeszowa lub mają tam znajomych).
Poniżej zamieszczamy opis projektu – do wykorzystania i inspiracji.

Opis projektu

W ramach projektu Dnia Wolności planowane są wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa i nawiązujące tematycznie do pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku oraz ich pozytywnych skutków dla społeczności Rzeszowa. Te wydarzenia to:

  1. Konkurs fotograficzny dla uczniów gimnazjów i szkół średnich: „Jak zmienił się Rzeszów w Wolnej Polsce?”. Będzie on powiązany z cyklem warsztatów fotograficznych realizowanych przez rzeszowskich specjalistów fotografiki. Czas trwania projektu od stycznia do czerwca 2018. Wyniki konkursu będą ogłoszone podczas głównego wydarzenia – Pikniku Wolności – 3 czerwca 2018r., także wtedy zostanie otworzona plenerowa wystawa nagrodzonych dzieł.
  2. Konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli „Rzeszów – moja mała Ojczyzna” czas trwania od stycznia do czerwca 2018 r. Wyniki konkursu będą ogłoszone podczas Pikniku Wolności – 3 czerwca 2018r., także wtedy zostanie otworzona plenerowa wystawa nagrodzonych dzieł.
  3. Konkurs muzyczny dla zespołów amatorskich „Śpiewamy o Wolności”. Zgłoszenia do konkursu styczeń-maj 2018r. Finał konkursu 3 czerwca.
  4. Piknik Wolności – 3 czerwca 2018r. Rzeszowski Rynek. W ramach wydarzenia: finały opisanych wcześniej konkursów; Flash mob Masowe odśpiewanie piosenki „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni; koncert rockowy.

 
Źródło informacji: Dariusz Wojakowski, KOD Podkarpacie