Powiedz "Nie" wyrokom dla Alesia Bielackiego i członków Wiasny ! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29653
post-template-default,single,single-post,postid-29653,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Powiedz „Nie” wyrokom dla Alesia Bielackiego i członków Wiasny !

2 marca 2023 odbyła się w Gdańsku pikieta „Powiedz “Nie!” wyrokom dla Alesia Bialackiego i członków Wiasny!” której KOD Pomorze był współorganizatorem.
Jutro białoruski reżim ma wydać politycznie motywowany wyrok na laureata Pokojowej Nagrody Nobla Alesia Bialackiego i trzech jego kolegów z Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”. Prokurator zażądał kary 12 lat łagru dla noblisty oraz od 9 do 11 lat łagru dla innych oskarżonych. Sąd oskarża aktywistów o „finansowanie działań naruszających porządek społeczny w 2020 roku” oraz o „kontrabandę”. Aleś Bialacki i jego współpracownicy przebywają za kratami już od 14 miesięcy. Spotkaliśmy się w przeddzień wydania wyroku żeby powiedzieć Łukaszence i jego reżimowi głośno i wyraźnie że nie ma naszej zgody na pokazowe procesy, nie ma naszej zgody na niesprawiedliwe wyroki i nie ma naszej zgody na wieloletnie więzienia dla obrońców i obrończyń praw człowieka.