18.06 - Opole wspiera niezawisłych sędziów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
23868
post-template-default,single,single-post,postid-23868,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

18.06 – Opole wspiera niezawisłych sędziów

Jak co miesiąc, stanęliśmy symbolicznie pod Sądem Okręgowym w Opolu, aby wesprzeć bezprawnie odsuniętych od orzekania Sędziów – Igora Tuleyę i Pawła Juszczyszyna.

Wraz z KODem i Wolnymi Ludźmi stanęły dzisiaj również Sędzie – Katarzyna Kałwak i Monika Krzysztofik z opolskiej Iustitii.

Tym razem mieliśmy jednak powód do radości – jedna z trójki represjonowanych przez nielegalną izbę dyscyplinarną Sędziów – Beata Morawiec – została niedawno przywrócona do pracy i znowu może orzekać – dla dobra obywateli, których sprawy czekają na rozpatrzenie. Jedną z obrończyń Sędzi Morawiec była opolska Sędzia Anna Korwin – Piotrowska, której już wcześniej udało się wybronić przed nielegalną izbą inną opolską Sędzię, Irenę Majcher,
To wspaniała wiadomość, bo oznacza, że presja ma sens! Być może osoby w togach sędziowskich, którzy zasiadają w izbie dyscyplinarnej niebędącej sądem, zaczęły już słusznie obawiać się konsekwencji własnych bezprawnych działań wobec niezależnych sędziów.
Jednak sytuacja wciąż daleka jest od normalności, a zasady praworządności i przepisy Konstytucji są przez rządzących nieustannie łamane. Dlatego uparcie i konsekwentnie będziemy wychodzić i stawać przed naszymi sądami, dopóki wszyscy represjonowani Sędziowie nie wrócą do orzekania, a bezprawne postępowania i szykany wobec nich nie zostaną zaniechane. I dopóki w Polsce nie zostanie przywrócony trójpodział władz oraz zasady praworządności. BO PRESJA I SOLIDARNOŚĆ MAJĄ SENS!
A czasy bezprawia powoli zmierzają ku końcowi.

A już niedługo, w czwartek 24 czerwca, do Opola zawita TOUR de KONSTYTUCJA! Zapraszamy serdecznie Opolanki i Opolan na opolski Rynek w godz. od 16.00 do 19.00!
To będzie wspaniałe i radosne święto Konstytucji i praworządności.

Goście będą naprawdę wyjątkowi – spotka się z nami nasz Rzecznik Praw Obywatelskich – Profesor Adam Bodnar, który patronuje wydarzeniu. Będą z nami również Sędziowie, w których sprawie dzisiaj wyszliśmy przed nasz Sąd – Igor Tuleya i Paweł Juszczyszyn – Bohaterowie walki o praworządność – ludzie odważni, prawi i nieugięci, a równocześnie niepozbawieni dystansu do siebie i poczucia humoru.
Zapraszamy – będzie mnóstwo atrakcji, dużo dobrej zabawy, a także sporo konstytucyjnej i obywatelskiej edukacji w lekkiej i przystępnej formie!


Zdjęcia – Leszek Myczka