TKD – spotkanie z profesorem Romanem Niestrójem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11334
post-template-default,single,single-post,postid-11334,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

TKD – spotkanie z profesorem Romanem Niestrójem

W dniu  06.12.2016 w tarnowskiej Hybrydzie odbyło się kolejne spotkanie Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego KOD – poświęcone sprawom gospodarczym i ekonomicznym.
Gościem był – były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – profesor nauk ekonomicznych Roman Niestrój. Temat spotkania brzmiący – „Liberalizm czy etatyzm – odwieczny dylemat gospodarki i ekonomii” okazał się bardzo aktualny w dzisiejszych czasach i dotyczący zarówno sytuacji gospodarczej naszego kraju, jak i Europy i całego Świata. Nawiązanie do kryzysów ekonomicznych a zwłaszcza ich cykliczności na przestrzeni dziejów, oraz sposobów ich rozwiązywania w następujących po sobie procesach liberalizacji i etatyzacji, spowodowało bardzo ciekawą i żywą dyskusję wśród uczestników spotkania.
O zainteresowaniu sprawami gospodarczymi i ekonomicznymi świadczyła bardzo duża frekwencja zarówno członków, jak i sympatyków KOD-u.
JK