104 Urodziny Niepodległej - Gdynia 11.11.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
28413
post-template-default,single,single-post,postid-28413,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

104 Urodziny Niepodległej – Gdynia 11.11.2022

11 listopada Święto Niepodległości Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski uczcił w Gdyni na paradzie  104 UrodzinyNiepodległej.
Po przerwie spowodowanej pandemią, po raz kolejny przeszliśmy ulicami Gdyni w barwnej, licznej paradzie. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele partii politycznych, senatorowie, posłowie, uczniowie, harcerze oraz wojskowi i grupy rekonstrukcyjne. Stałym elementem gdyńskiego świętowania Niepodległej jest przejazd zabytkowych pojazdów. Wyruszyliśmy spod Urzędu Miejskiego na al. Piłsudskiego w samo południe, przeszliśmy ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki, gdzie powitał nas marszałek Piłsudski i włodarze Gdyni. Znaczną część długości pochodu wypełniła nasza KOD–owska Biało-Czerwona, jak zwykle po drodze dołączyli do nas liczni mieszkańcy i mieszkanki Gdyni i ku naszej uciesze ogromna liczba dzieci. Sektorówka jak zwykle wzbudzała podziw i liczne wyrazy uznania, okazywane nam gromkimi brawami. Konferansjerka prowadzących przemarsz zapowiedziała Komitet Obrony Demokracji Region Pomorski odczytując nasz tekst: Komitet Obrony Demokracji jest ogólnopolskim stowarzyszeniem działającym od listopada 2015r. Genezą powstania był protest przeciwko niezgodnym z Konstytucją zmianom w Trybunale Konstytucyjnym. KOD jest niezależny od partii politycznych organizacji religijnych lub wyznaniowych i zachowuje neutralność w sprawach światopoglądowych, nie godzi się na wprowadzenie przez państwo dominującego światopoglądu, ideologii czy religii w jakiejkolwiek formie. Celem Komitetu Obrony Demokracji jest rozwijanie i propagowanie postaw i działań sprzyjających zachowaniu i rozwojowi demokratycznego państwa prawnego.